Evropský sbor solidarity – rok s Magdou a Hannah

ESV/ESC reg. číslo: 2014-1-CZ01-KA110-002190

V tomto školním roce, od září 2019 do srpna 2020, jsme v naší školce hostili dvě dobrovolnice v rámci programu Erasmus +, Evropský sbor solidarity, Magdu a Hannah.

Obě přijely do Prahy z Německa, kde právě složily maturitní zkoušku, a rozhodly se vyzkoušet, jaké to je, žít a pracovat v zahraničí. Magdu jsme zařadili do skupinky Kuřátek, kde pomáhala s péčí o naše nejmenší děti, Hannah pracovala ve skupině Kačenek.

Magda i Hannah se zpočátku seznamovaly s programem a strukturou dne ve školce, obě se do našeho týmu ale velmi rychle integrovaly. Vytvořily si krásný a přátelský vztah k dětem a staly se pevnou součástí třídy. Prožily s námi celý školní rok, který byl letos sice poněkud zvláštní, ale o to více intenzivní.

Magda i Hannah s námi ve školce budou ještě do konce letních prázdnin. Během svého dobrovolnického roku se obě rozhodly pokračovat ve studiu na univerzitě v Drážďanech. Přejeme jim do budoucna hodně štěstí, úspěchů při studiu a moc jim děkujeme za společně strávený krásný rok! Drážďany vůbec nejsou daleko, těšíme se, že zůstaneme v kontaktu a že se brzy zase uvidíme!