21.05.2020 DÍK NAŠIM DOBROVOLNICÍM MAGDĚ A HANNAH

Magda a Hannah tráví rok své Evropské dobrovolné služby v rámci programu Erasmus + v naší školce, Magda ve skupině Kuřátek, Hannah u Kačenek, nyní v květnu jsou s námi již osm měsíců.

Když začala koronavirová krize, jejich pobyt se právě přehoupl do druhé poloviny. Do školky chodilo méně dětí, život v České republice se na pár týdnů zastavil, na několik dní jsme museli uzavřít i školku. Magda a Hannah se ale velmi rychle rozhodly, že svůj dobrovolnický pobyt přerušit nebo ukončit nechtějí a zůstaly v Praze a ve školce i ve chvíli, kdy nikdo nevěděl, jak se bude situace dále vyvíjet, a kdy řada jejich dobrovolnických kolegů odjížděla zpět domů.

Po několika dnech práce doma, kdy nám Magda a Hannah pomáhaly s překlady podkladů, pracovaly na výzdobě školky a pomáhaly s administrativou, se školka opět otevřela a začaly se vracet první děti. I Hannah a Magda se rychle vrátily do svých tříd. Velmi si ceníme jejich nasazení a pomoci v téchto týdnech, některé naše kolegyně byly v karanténě nebo na nemocenské a Magda a Hannah nám pomohly toto náročné období překonat.

Milá Hannah a Magdo, moc Vám děkujeme ? Jste báječné, statečné mladé ženy! Moc si vážíme toho, jak jste minulé týdny zvládly, daleko od Vašich rodin, v zemi se zavřenými hranicemi, bez možnosti se na chvíli podívat domů. V těžkých situacích se projeví charakter a síla člověka a Vy dvě si zasloužíte náš velký obdiv!!!

Těšíme se, že s námi budete ještě do léta ve školce!